Ürünlerimiz müşteri bazlıdır 6.1.2015
 

 Aksan Alüminyum’dan Kerim Durmuş’u Katıldıkları Müsiad Fuarında Ziyaret etik.


Müsiad Fuarına katılma amacınız ve beklentileriniz öğrenebilir miyiz?

Biz MÜSİAD fuarlarının hepsine katılıyoruz. Burak Alüminyum ile Aksan Alüminyum, yönetim olarak MÜSİAD üyesi. Daha önce zaten yönetim kurulu üyemiz Abdullah Demir MÜSİAD yönetiminde görev de yaptı. Aksan Alüminyum endüstriyel profil imalatçısı bir firm. Biz endüstriyel ürün sergilemek ve mevcutta sahip olduğumuz ürünleri talep eden olursa satmak amacıyla fuara katılıyoruz .Fuarda sergilediğiniz yeni ürünler var mı?

Bizim ürünlerimiz zaten müşteri bazlıdır. Müşteriler kendi yeni sistemleriyle gelirler, alüminyum profillerinin teknik datalarını verirler, biz onları kalıp olarak çalışıp imalatını yaparız. Müşterilerimizin yeni ürünlerini burada sergiliyoruz. Farklı  sektörlerden, güneş kırıcı profillerimiz var, soğutma sektörünün profilleri, sigma profillerini sergiliyoruzMÜSİAD Fuarı’nın firmanıza ne gibi katkıları oldu?

MÜSİAD’ın benim gözümde farklı bir yeri var. Burada birçok ülkeden işadamlarıyla muhatap oluyoruz. Aksan Alüminyum zaten Türkiye’nin ilk alüminyum ekstrüzyon firmasıdır. 1958’de Türkiye’de bu işi yapan ilk firmadır. 56 Yıllık eski bir firmayız. Zaten Türkiye’de biliniyordu, biz bunu başka ülkelerden gelen işadamlarına firmamızın tanıtımını yapıyoruz. Çeşitli talepler alıyoruz. Bu talepleri fuar sonrası geri dönüşlerle cevap vermeye çalışacağız.Fuar beklentilerinizi karşıladı mı?

Çok büyük beklentiler yaratmayan bir fuar bu. Daha çok savunma sanayi ağırlıklı bir fuar. Beklentilerimizi karşılıyor, çok altında da değil, çok üstünde de değil.Ö
nümüzdeki dönemlerde katılmayı planladığınız fuarlar var mı?

Farklı fuarlara da katılıyoruz. Mesela önümüzde İDEF Savunma Fuarı var. Tüyap’ta olacak bir fuar. Biraz özel bir fuar, Aksan Alüminyum olarak. 2013’te bu fuara katıldık, 2015’te de katılacağız. Askeriyenin düzenlediği, Genelkurmay’ın kontrolünde olan bir fuar.

.


Kerim Durmuş - Turgay Aydemir


Son olarak belirtmek istediğiniz bir şey var mı?

 Genel anlamda fuar sakin, ama beklentilerimizi karşılayacak şekilde geçiyor. Ben şahsen katıldığımız için mutluyum. Çünkü özellikle savunma sanayi ile ilgili çok farklı şeyler gördüm. Teknolojide elektronikte olsun, savunma sanayinde olsun, uydu olsun, çok farklı ürünler gördüm. Keza birçok farklı sektörün de burada olması da önemli. Gıdadan tutun, metalinden, elektronikten, savunma sanayinden birçok farklı sektörden firmaların burada olması, bir birinden farklı firmaların bir birini tanımasına yardımcı olduğu için olumlu, güzel geçen bir fuar. Bence bu fuarı ilerleyen dönemlerde de takip edip katılımcı olarak, ziyaretçi olarak mutlaka içinde yer almak gerekiyor.

 
Tüm Haberler
 • Busworld 2016 yapıldı...
 • BİR ALMAN DEVİ DAHA AKSAN KALİTESİNİ TERCİH ETTİ...
 • Ürünlerimiz müşteri bazlıdır...
 • Aksan’dan ihracat başarısı...
 • Burak Alüminyum ailesinde çifte sevinç…....
 • 56’ncı komitenin Başkanı Abdullah Demir...
 • Abdullah Demir ve Arif Özer GALSİAD yönetim kurulunda...
 • ALÜMİNYUM VE BAKIR SEKTÖRLERİ GELİŞİM ÇALIŞTAYI`NDA BİR ARAYA GELDİ...
 • Savunma Sanayi Fuarı’nda AKSAN dikkat çekti...
 • Aksan Alüminyumun, İlk kez Katılımcı Olduğu Savunma Sanayiinin En Önemli Buluşma...
 • Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi ile GALSİAD Ortaklığının Büyük Başarısı...
 • Aksan Aluminyum Messe Ticaret Fuarı 2012 Düsseldorf Almanya`da...
 • İftar Yemeğinde Buluştuk...
 •    
   
   

  Aksan Alüminyum

  Hakkımızda
  AR-GE
  Basın
  İletişim

  Aksan Alüminyum

  Sektörler
  Üretim
  Ürün ve Sistemler
  Referanslar
  Katalog

  Sosyal Ağ

  Facebook
  Twitter
  Web Tasarım -  Web Yazılım  www.editinteractive.com logo  Edit Interactive