Ar-Ge Nedir?
 
 
 

» AR-GE

 » ARGE Bölümü Cihaz ve Donanımı
 » Ar-Ge Nedir?
» Basın Bilim adamları ve mühendisler istihdam etmek suretiyle, şirketin çalışma alanı doğrultusunda bilim ve teknolojiyi yeni ürünler, prosesler ya da hizmetler geliştirmede kullanmak üzere yaptığı çalışma ve faaliyetleri anlatmak için kullanılan yaygın bir terimdir

Ar-Ge’nin başlıca görevi teknolojik gelişmeleri kullanarak şirketin kar edebilirliğini sürekli olarak yenilemek ve artırmaktır.

Yenilikçi düşünce, değişim ve gelişim, yeni teknolojiye sahip olmak rekabette üretim verimi, fiyat, reklam ve pazarlama kadar önemlidir.

Ar-Ge'nin Doğası ve Zihinsel Sermaye

Kimsenin bilmediğini yapmayı hedefler. Bu nedenle riskli bir çalışmadır, olasılıklar üzerine yürütülür. Ar-Ge yöneticileri çok miktarda başarısız sonuca hazırlıklı olmalıdırlar.

 Günümüzde yeni teknoloji geliştirmek, yani zihinsel sermaye yaratmak parasal sermaye yaratmaktan çok daha önemli ve zordur. Zihinsel sermayenin geliştirilmesinde ise ana rolü Ar-Ge oynar.

Anlayacağınız, Ar&Ge bir zihniyet devrimi yaratır. Dolayısıyla şirkette bir kültürel değişimdir. Çok iyi eğitimli ve çok donanımlı personel, iyi bir eylem ve operasyonel planlama ile iyi bir finansal planlama gerektirmektedir. Stratejik, operasyonel ve finansal yönetim hayatidir. 

Ar-Ge terimi üç faaliyeti kapsamaktadır; 

Temel araştırma, uygulamalı araştırma ve deneysel geliştirme.

Temel Araştırma: Görünürde herhangi bir özel uygulaması veya kullanımı bulunmayan ve öncelikle olgu ve gözlemlenebilir gerçeklerin temellerine ait yeni bilgiler edinmek için yürütülen deneysel veya teorik çalışmalardır.

Uygulamalı Araştırma: Yeni bilgi edinme amacıyla yürütülen özgün araştırmadır. Bununla birlikte uygulamalı araştırma, öncelikle belirli bir pratik amaç veya hedefe yöneliktir.

Deneysel Geliştirme: Araştırma ve/veya pratik deneyiminden elde edilen mevcut bilgiden yararlanarak yeni malzemeler, yeni ürünler ya da cihazlar üretmeye; yeni süreçler, sistemler ve hizmetler tesis etmeye ya da halen üretilmiş veya kurulmuş olanları önemli ölçüde geliştirmeye yönelmiş sistemli çalışmadır.  
 

Aksan Alüminyum

Hakkımızda
AR-GE
Basın
İletişim

Aksan Alüminyum

Sektörler
Üretim
Ürün ve Sistemler
Referanslar
Katalog

Sosyal Ağ

Facebook
Twitter
Web Tasarım -  Web Yazılım  www.editbs.com logo  Edit Interactive